חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

0737614125

רבים מאתנו מכירים היטב את תחושת הבחילה המלווה נסיעה באוטובוסים

נסיעה באוטובוס היא חוויה שיכולה להיות חוויה נעימה מאוד, ויכולה גם עבור אנשים מסוימים ובתנאים מסוימים להיות חוויה לא נעימה כלל וכלל. הדבר בולט במיוחד בקרב ילדים, אך גם בקרב מבוגרים יש לא מעט אנשים שסובלים ממה שקרוי מחלת נסיעה או מחלת תנועה, ורבים מאתנו מכירים פשוט בתור תחושת בחילה המלווה נסיעה באוטובוסים.

מצב זה הוא מצב לא נעים כלל וכלל, משום שגם אלה מאתנו שיש בבעלותם רכב פרטי נאלצים להסתמך על אוטובוסים בתכיפות כזו או אחרת – בין אם עבור שימוש יום יומי כתחבורה ציבורית, בין אם בנסיעות ארוכות באוטובוסים לטיולים, ובין אם במאורעות מיוחדים כמו הסעות לחתונות. בכל מקרה, אם אתם סובלים מבחילות בנסיעה באוטובוסים, חשוב להבין מהם הגורמים שמובילים לכך, ועוד יותר חשוב להבין כיצד ניתן למנוע מצב זה.

מה גורם לתחושת הבחילה המלווה נסיעה באוטובוסים?

הגורמים למחלת תנועה/נסיעה, שהיא למעשה תחושת הבחילה המלווה נסיעה באוטובוסים, הם כמה וכמה גורמים שיכולים לעבוד יחד ביצירת תחושה זו. רבים מאתנו חושבים כי מקור הבחילה הזאת, כמו מרבית הבחילות האחרות, הוא בקיבה. זוהי שגיאה, משום שלמעשה מדובר בבחילה שנגרמת בגלל המוח שלנו – המוח מעבד יחד את התנועה ואת שיווי המשקל שנקלטים באוזן הפנימית, ואת מה שהוא קולט בראייה שלנו (בעיקר בכל מה שנוגע לזיהוי תנועה), וכאשר נוצר מידע סותר בין המערכות השונות – המוח מגיב במצוקה ובמצב של בחילה.

כשמוספים לקונפליקט החושי הזה גם את תחושת המחנק שמלווה רבים מאתנו באוטובוסים שאינם מאווררים כיאות, ובמיוחד כאשר אנחנו מדברים על ילדים שהמוח שלהם עדיין לא מפותח מספיק בכדי לעבד את החוויה שהחושים שלהם חווים – המצב מגביר עוד יותר את הסיכון לבחילות ולהקאות של ממש. אז איך ניתן למנוע את המצב הזה?

אוטובוסים לטיולים

כמה אפשרויות למניעה של בחילות הנסיעה, הן ברמה התרופתית והן ברמת ההתנהלות

בכדי למנוע בחילות באוטובוסים, יש להתייחס להתנהגות הנכונה של נוסע שיודע שהוא סובל בדרך כלל מבחילות, ויש כמובן גם להתייחס לכל מה שנוגע לנסיעה עצמה ולהתנהלות הנכונה בה. מבחינה התנהגותית, יש להתאים בצורה טובה ככל הניתן בין תחושת התנועה לבין הראייה, כלומר יש להימנע ככל הניתן מקיבוע של העיניים שלנו בנקודה אחת שאינה נעה במהירות כמו האוטובוס, משום שהאוזן הפנימית שלנו ושיווי המשקל שלנו קולטים את התנועה בכל מקרה. משום כך, מי שסובל מבחילות בנסיעה צריך להימנע מקריאה או מצפייה קבועה במסכים – הדבר יעודד את תחושת הבחילה שלו.

מומלץ להסתכל קדימה לכיוון האופק, ולהתיישב כמה שיותר מקדימה באוטובוס – הדבר יאחד בצורה היעילה ביותר בין הראייה שלנו לתחושת התנועה. מעבר לכך, כמובן שניתן גם לקחת תרופות נוגדות בחילה עוד לפני הנסיעה, בכדי למנוע את התפתחות הבעיה – בנסיעות ארוכות, באוטובוסים לטיולים, בארץ או בחו"ל, הדבר נחוץ במיוחד.

איכותו של האוטובוס ואיכות הנסיעה הם חלק בלתי נפרד ממניעת הבחילה מהנוסעים

אי אפשר להפריד גם את איכות הנסיעה כגורם מכריע על התפתחות או אי התפתחות של בחילות באוטובוס. כאשר עולים לאוטובוס, כדאי מאוד שיהיה מדובר באוטובוס מודרני ואיכותי שעומד בסטנדרטים גבוהים של אוורור ומיזוג, בכדי למנוע את המחנק המוביל לבחילה. כדאי שיהיה מדובר באוטובוסים לטיולים שמקפידים על ניקיונם באופן קבוע, וכמובן שגם הנהגים צריכים להיות מקצועיים ולא לבצע נהיגה חסרת אחריות עם בלימות ופניות מהירות – שגורמות עוד יותר להתפתחות של בחילות.

אם אתם מחפשים חברת הסעות שתעזור לכם לשפר את חווית הטיול – צרו עמנו קשר בטל' 073-7614125 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

לקבלת הצעת מחיר, השאירו את פרטיכם:

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-9791000